UA-51465311-1
  • Phone: 61-8-208-593
  • Email Address: info@ari.com.pl

Biuro projektów architektonicznych zajmowało się projektowaniem- STEREOTYP! Te czasu już minęły. W dzisiejszych czasach jedynie umiejętność tworzenia inspirującego projektu architektonicznego w pełni dostosowanego biznesowo do wymagań klientów ostatecznych- ludzi, zapewnia sukces.

Cechy rozpoznawcze biura projektowego jak: WIARYGODNOŚĆ (ilość zrealizowanych projektów, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), STABILNOŚĆ (kapitał zakładowy, forma prawna) DOŚWIADCZENIE (okres funkcjonowania na rynku i ilość zrealizowanych obiektów) INNOWACYJNOŚĆZAANGAŻOWANIE (otwartość, elastyczność w czasie współpracy), nadal mają duże znaczenie, ale biznes- czyli umiejętność zaspokajania korzyści klienta ostatecznego decyduje o sukcesie biura.

Na początku współpracy zachęcamy naszych klientów, aby opowiedzieli nam o swoich celach. Na ich podstawie przygotowujemy strukturę pracy, aby osiągnąć pełną satysfakcję. Wizja Klienta to klucz, ale w pięknych projektach koncepcyjnych brakuje dokładnego przygotowania biznesowego i dodatków wzbogacających całość. Dbamy o szczegóły dlatego opierając się na analizie rynku poprawiamy i ulepszamy elementy budynku tworząc jego przewagę konkurencyjną.

Każdorazowo po zakończeniu pracy stawiamy się w pozycji naszego klienta i zadajemy sobie pytanie:

Czy efekt naszej pracy jest tym co sami chcielibyśmy otrzymać…

Satysfakcja i uśmiech na ustach pojawia się sam… Wtedy wiemy że nasza praca ma sens! – Właśnie dlatego łączymy sztukę projektowania i biznesu.

Projekt architektoniczny tworzy wizerunek firmy?!

Sekret: ARCHITEKTURA TWORZY WIZERUNEK FIRMY! Dlaczego mówimy o sekrecie? Ponieważ brakuje świadomości że to fakt!

Architektura budynku tworzy jego tożsamość, a autor projektu decyduje de facto o powodzeniu inwestycji już na etapie koncepcji. W centrum naszej uwagi zawsze jest klient dlatego od momentu rozpoczęcia współpracy analizujemy i oceniamy jego potrzeby i ambicje i dostosowujemy je do architektury.

START: Na starcie wiemy, że ambicją jest budynek generujący zyski w krótszym lub dłuższym horyzoncie czasowym (w zależności od rodzaju inwestycji). ZALEŻNOŚĆ: Jeżeli celem klienta jest maksymalizacja zysków, to naszym celem jest maksymalizacja zysków klienta przez projekt architektoniczny- sztukę projektowania i biznesu.

Etapy tworzenia wizerunku firmy/inwestycji:

Analiza rynku: analiza okolicy terenu, analiza inwestycji w okolicy (zrealizowanych i planowanych), analiza klientów (możliwości finansowych, kategorii wg wykształcenia, wieku, przychodów, stylu itd.) analiza marketingowa itd.- np. Jeżeli w okolicy terenu znajduje się sąd, a większość kancelarii prawnych ma siedziby w kamienicach to należy dostosować wygląd budynku, strukturę pomieszczeń w biurach, stawki wynajmu itd. do oczekiwań prawników.

Tworzenie konkurencyjności inwestycji- budowanie tożsamości w stosunku do potencjalnych klientów.
- np. odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń (projekty wnętrz),

Przygotowujemy listę cech które charakteryzują firmę a następnie uwidaczniamy je w architekturze, wykorzystanych materiałach, rozmieszczeniu pomieszczeń itd. Projekt architektoniczny jest efektem pracy i podsumowaniem funkcjonowania firmy.
- np. stabilność, wiarygodność, zaufanie, prestiż, doświadczenie,- materiały takie jak: cegła, drewno itd. kolorystyka: brązowy, czarny itd.

Tworzenie kampanii marketingowej na podstawie budynku firmy- można oferować najlepsze usługi w branży, ale żeby osiągnąć sukces jeszcze klienci muszą o tym wiedzieć.

Dodatkowe usługi:

Feng Shui i badanie radiestezyjne

A jakby to było gdyby to wymienione czynniki zadecydowały o Twoim sukcesie?

W podobnej sytuacji jest sportowiec o którego sukcesie decyduje kilka setnych sekundy.

 

O nas

Jesteśmy biurem architektonicznym świadczącym usługi projektowe oraz konsultacyje w zakresie planowania przestrzennego, architektury i budownictwa. 20 letnie doświadczenie i zgrany zespół pomagają nam w tworzeniu ambitnej i funkcjonalnej architektury.

Słowniczek:

Sztuka projektowania i biznesu: to umiejętność integrowania sfery biznesowej z projektową. Celem jest zwiększenie korzyści z realizacji inwestycji budowlanej, tak deweloperskiej jak biurowej.

Sztuka: niby drobiazg, ale dobre przygotowanie inwestycji może zaważyć na efektywności rozwoju firmy, tworzy tożsamość, inspiruje, elektryzuje.

Biznes: w dzisiejszych czasach każdy drobiazg ma znaczenie, dlatego też przed każdą inwestycją poświęcamy wiele czasu na analizę rynku i działania typowo biznesowe, które podnoszą atrakcyjność inwestycji.